O Nas

Ranczo wśród bieszczadzkich łąk…

Przez wiele lat mieszkaliśmy i prowadziliśmy firmę w Lublinie, ale około 20 lat temu coś nas tknęło i postanowiliśmy rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady.

Przeprowadziliśmy się do Szczawnego i od 2005 roku prowadzimy ekologiczne gospodarstwo rolne w Bieszczadach tuż przy granicy z Beskidem Niskim. Są to jedne z najbardziej dziewiczych terenów w Polskich Górach.

Przez kilkanaście lat zajmowaliśmy się ekologiczną hodowlą owiec.

Uczestniczyliśmy w różnych programach rolno – środowiskowych mających na celu ochronę natury m.in obejmujących ochronę siedlisk lęgowych Derkaczy.

Obecnie uczestniczymy także w programie ,,Półnaturalne Łąki świeże”, który ma na celu utrzymanie i chronienie cennych siedlisk przyrodniczych.

Od wielu lat interesujemy się ekologią w rolnictwie i produkcji żywności, oraz szeroko pojętym naturalnym, zdrowym odżywianiem. Miłość do natury przekazaliśmy również naszym dzieciom.

W 2019 roku wpadliśmy na pomysł uprawy własnego naturalnego i ekologicznego czosnku oraz produkcji Czarnego Czosnku. Zajęliśmy się tym razem z naszym synem Adamem, który jest producentem muzycznym, na co dzień mieszka w Lublinie i prowadzi tam studio nagrań oraz udziela się w różnych projektach społecznych i artystycznych.

Przez lata zgłębialiśmy wiedzę i udoskonalaliśmy proces produkcji naszego Czarnego Czosnku, tak aby trafił do Państwa naturalny produkt najlepszej jakości.

Pozdrawiamy i zachęcamy do dzielenia naszej pasji!

Marian i Bożena oraz Adam Lato